BIBLIOTEKA

Untitled Document

Anteny R-TV SAT, WLAN, GSM

Informacje na temat cech anten oraz ich doboru. Opisy typów anten. Zestawienia częstotliwości kanałów.

 

TV, TV-SAT

Informacje o instalacjach indywidualnych i zbiorczych, multiswitchowych i monitoringu w sieciach TV dla instalatorów i inwestorów. Zastosowanie wzmacniaczy, stacji czołowych, modulatorów i multiswitchy.

 

Monitoring

Informacje na temat cech, budowy, standardów systemów monitoringu oraz wymagań stawianym instalacjom CCTV. Planowanie instalacji, elementy składowe systemów, ich cechy i dobór. Metody transmisji sygnału CCTV. Monitoring szkoły, sklepu, stacji benzynowej – przykładowe rozwiązania.

 

Monitoring IP

Podstawowe pojęcia, cechy i zalety monitoringu IP. Koncepcje i rozwiązania w sieciach IP. Monitoring dużych obiektów i imprez masowych. Profesjonalny monitoring miast. Rozwiązania sprzętowe profesjonalnej komunikacji bezprzewodowej. Wykorzystanie sieci IP w monitoringu obiektów rozproszonych.

 

WLAN, LAN

Sieci Wi-Fi w zastosowaniach domowych i profesjonalnych. Standardy, możliwości i zasięgi sieci WLAN. Sieci małe i rozległe. Teoria i praktyka instalacji. Dobór sprzętu i problemy z sieciami WLAN. Budowa WLAN wewnątrz obiektów. Złącza w instalacjach bezprzewodowych.

 

Światłowody

Zagadnienie związane z techniką światłowodową. Sieci domowe i profesjonalne oparte o systemy światłowodowe. Bilans mocy przy planowaniu torów transmisyjnych. Dobór sprzętu i porady w rozwiązywaniu problemów. Standardy niezbędne dla projektantów. Przykłady instalacji FTTH. Monitoring oparty o światłowody.
(Home System POF, Building System, Transmisja sygnałów CCTV, Transmisja sygnałów CATV/SMATV)

 

Przewody

Koncepcje nowoczesnego okablowania. O przewodach RTV, WLAN, LAN. Informacje o przewodach do transmisji małych i wysokich częstotliwości. Rozwiązania i zastosowania w instalacjach małych i rozległych. Sieci bezprzewodowe a właściwości i jakość kabla koncentrycznego. Informacje o zastosowaniach skrętki, nie tylko w instalacjach komputerowych.

 

Instalacje

Pomiary sygnałów w instalacjach